תכניות ייחודיות בבית הספר הקהילתי תל"י רמת מוריה 

בבית ספרנו אנו שמים דגש משמעותי על מעורבות חברתית וקהילתית, והיא באה לידי ביטוי בפעילויות שונות לאורך כל השנה.

אנו מקיימים תכנית ייחודית הנקראת
"יום הולדת יש רק פעם בשנה",
בהובלת  ליאורה ליפשיץ, תושבת השכונה, בשיתוף תלמידי בית הספר והורים.

לתת כמו הפרחים:

מפיצים ריח לכולם,
בלי חשבונות, בלי תמורה.
 סתם משום שהם פרחים.

( אסתר קל, מתוך השיר "סיפור כמו הפרחים")

 

במסגרת תכנית זו אנו חוגגים ימי הולדת לילדים שאין באפשרות הוריהם לחגוג להם. בית הספר תורם את המקום לאירוע, אנחנו מגייסים תרומות מגורמים שונים, ותלמידי בית ספרנו מפעילים "מתנפחים" וחוגגים עם הילדים את יום הולדתם. יישר כוח לכל העושים במלאכה, ללא תמורה ובאהבה גדולה.

"שער שוויון" היא תכנית נוספת ייחודית בבית ספרנו, מטעם היוזמה החינוכית הספורטיבית. תכנית זו מאתרת ילדים בעלי יכולות גופניות בתחום הכדורגל ומציעה להם שני אימונים בשבוע עם מאמן מקצועי מ"הפועל ירושלים". כמו כן,  מתקיים מרכז למידה למשתתפי התכנית להכנת שעורים ותגבור במקצועות הליבה. השבוע יצאו המשתתפים לטורניר וחזרו עם גביע על הגינות במשחק. כל הכבוד, אנו גאים בתלמידינו!

בחודש שעבר התקיימה בבית הספר פעילות לילדים ואימותיהם המתגוררים במקלט לנשים במצוקה. בפעילות זו הופעלו תחנות באולם לרווחת הילדים. הילדים והאימהות נהנו עד מאוד. את הפעילות יזמו חברות קבוצת "מאמאנט", שחקניות כדור-רשת מבית ספרנו, עם ליאורה ליפשיץ, כחלק מפעילותם הקהילתית למען החברה.

לרגל יום המעשים הטובים יזמו התלמידים יריד אביב – שוק "קח תן" – וכל הכנסות מהיריד הוקדשו לפעילות קהילתית ובית-ספרית לרווחת הילדים ולתכנית "יום הולדת יש רק פעם בשנה".

צוות בית הספר הקהילתי

תל"י רמת מוריהכתבות נוספות בעיתון חזרה לעמוד הראשי