קונצרט "צלילי שבת" גני תל"י 

כבר כמה שנים ילדי גני תל"י בכרמיאל נהנים ממתנה נהדרת מהפדרציה היהודית בפיטסבורג – סבסוד של פעילות העשרה חווייתית הקשורה לספרי ספריית פיג'מה. בתחילת הפרויקט מספר גני תל"י בכרמיאל היה קטן, אך הוא גדל במהלך השנים ותכנית תל"י פועלת כיום ב-18 גנים בעיר.

בשנים האחרונות נהנו הילדים להגיע לבית הלוחם בהסעה מסודרת כדי לצפות בהצגות איכות שהתבססו או קיבלו השראה מהספרים של ספריית פיג'מה.

בין ההצגות שבהן צפו הילדים היו "חברים על הגשר", המבוססת על הספר אגדת גשר של שלמה אבס,

אגדת גשר כפי שסיפר שלמה אבס

חברים על הגשר

ו"הנעליים של אדון סימון" המבוססת על הספר הנעליים הישנות של אדון מינאסה מאת רונית חכם.

בזכות המענק גם הוענק לכל ילד ספר במתנה.

הנעלים הישנות של אדון מינאסה

הנעליים של אדון סימון

 

ספריית פיג׳מה היא תכנית ארצית שמטרתה להנחיל לילדים אהבה לקריאה ולספרים, ולעודד דיון בערכים ומורשת בחיק המשפחה ובגן הילדים. התכנית נוסדה ב-2009 על ידי קרן גרינספון ישראל, והיא פועלת בשיתוף משרד החינוך.

בחינוך תל"י בגיל הרך אנו שואפים ליצור חוויות מרגשות ומשמעותיות סביב אירועים בלוח השנה העברי, ובמיוחד סביב חוויית קבלת שבת המתרחשת מדי יום ששי בגן. בין הספרים שחילקה ספריית פיג'מה מאז היווסדה, היו כמה וכמה ספרים הקשורים לנושא השבת.

השנה החלטנו לקיים אירוע "בטעם של שבת" עם כל ילדי גני תל"י בעיר, 550 במספר. בחודש מרץ הגיעו כל ילדי גני תל"י להיכל התרבות בכרמיאל ונהנו מקונצרט "צלילי שבת" של התזמורת האנדלוסית של אשדוד. הקונצרט משלב סיפור סוחף, שירי שבת לילדים ופיוטי שבת קלאסיים, כגון לכה דודי, שלום עליכם, דרור יקרא, כי אשמרה שבת ועוד, בלחנים ובסגנונות שונים.

צלילי שבת / התזמורת האנדלוסית הישראלית

הקונצרט נפתח בדברי ברכה מפי שרה פלג, מנהלת תחום הגיל הרך במרחב צפון בקרן תל"י,
ונכחה בו גם הגברת מרסי לנג, נציגת הפדרציה היהודית בפיטסבורג.

הילדים היו מוכנים לאירוע החגיגי, ליוו את הנגנים במחיאות כפיים, ואף הכירו את מילות השירים.כתבות נוספות בעיתון חזרה לעמוד הראשי